Bony szkoleniowe
Bon szkoleniowy: na wniosek bezrobotnego do 30 roku życia urząd może przyznać bon szkoleniowy stanowiący gwarancję skierowania bezrobotnego na wskazane przez niego szkolenie oraz opłacenia kosztów, które zostaną poniesione w związku z podjęciem szkolenia.
Przyznanie i realizacja bonu szkoleniowego następuje na podstawie indywidualnego planu działania oraz uprawdopodobnienia przez bezrobotnego podjęcia zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej.
W ramach bonu szkoleniowego urząd finansuje bezrobotnemu, do wysokości 100% przeciętnego wynagrodzenia obowiązującego w dniu przyznania bonu szkoleniowego, koszty:
-
jednego lub kilku szkoleń, w tym kosztów kwalifikacyjnego kursu zawodowego i kursu nadającego uprawnienia zawodowe – w formie wpłaty na konto instytucji szkoleniowej;
-
niezbędnych badań lekarskich lub psychologicznych – w formie wpłaty na konto wykonawcy badania;
-
przejazdu na szkolenia;
-
zakwaterowania, jeśli zajęcia odbywają się poza miejscem zamieszkania.
Urząd finansuje koszty, do wysokości określonej w bonie szkoleniowym, a bezrobotny pokrywa koszty przekraczające ten limit.
Osoby zainteresowane bonem szkoleniowym proszone są o kontakt z doradcą klienta.
Podstawa prawna:
Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. 2019 poz. 1482 z późniejszymi zmianami).
Utworzono: 2014-09-11 12:42 | Redagował: Małgorzata Matynia-Jośko 2020-10-23 08:22
Drukuj
Zapisz jako pdf
Odwiedziny: 3773